1. APRÍL - DEŇ NAOPAK

1. apríl - Deň naopak sme si dnes užili všetci. Celý deň bol bláznivý, oblečení sme boli naopak, vymenili sme si triedy, pili sme z mištičiek, jedli sme najskôr druhé jedlo a potom polievočku.

Kvietky si na chvíľu vyskúšali, aké je to byť lentilkami- hry s lentilkami. Čítali text o jari, ktorý sa zmenil na nezmyselný - čítali ho naopak. Hrali sa hru ''letí letí všetko letí'' a tí, ktorí sa pomýlili, spĺňali bláznivé úlohy- hladná mačka, prejedená lastovička, hladkajúca opica.. Maľovali nosom - červenou farbou vymaľovali srdiečka.

Lentilky - mali bláznivý pokus, fúkali do jarovej vody a vzniknutú penu sme si dali na hlavy. Balónové šantenie - dvojice boli k sebe priviazané nohami, penovými tubami a snažili sa udržať balón vo vzduchu. Hľadali si svoje prezúvky, ktoré boli zakryté, niektorí nenašli ani jednu svoju alebo obidve  pravé.  Na chrbte sme mali pripnutý malý papier, keď hudba tíchla museli kamarátovi dokreslovať voskovkou - časti tvár. Chlpaté guličky pomocou metličky  zametali na lopatku mali daný počet  podľa čísla a farby.  Vytvorili si svoju oranžovú masku podľa vlastnej fantázie, na ktorú lepili  vystrihnuté  časti tváre z farebného papiera.

Ďakujeme pekne Vám rodičia, že ste boli kreatívni a detičky pripravili na DEŇ NAOPAK.