MEXICKÁ NOC

Krásne mexická noc sa niesla v duchu farebnosti od masiek až po výzdobu. Lentilky priložili tiež k ruku dielu a pomohli pri príprave výzdoby. Vytvorili nádherných papagájov, mexičanov, ale aj farebné rumba gule.

Mexická výprava sa vybrala rovno za vetrom, ktorý nás zaviedol  na miesto, kde nás čakal stratený duch ,,GOGO LOPEZ". Deťom porozprával príbeh o tom ako bol lakomý a teraz sa nevie dostať do neba za svojou ženou. Tento ráz sa mu to podarilo, deti mu pomohli. Podelil sa s nimi o chleba a spokojne sa premenil na obláčik :-).

Pripravené  úlohy Lentilky zvládli  hravo. Vytvorili z prírodnín kaktus, poskladali papagája, vyzdobili sombréro - museli zoradiť číselný rad, zacvičili si kruhmi...

Po návrate do Mexickej škôlky nás čakalo prekvapenie, zavesené na strome PINÁTA... to bola radosť, keď mohli roztrhať  tašku búchaní palicami.

Večera bola sladká ryžová kaša s utopeným mexičanom, mafínky a iné dobroty, ktoré si pre nás pripravili rodičia. Ďakujeme Kristiánkovej K. maminke za krásnu a výbornú tortičku, koláče nám doniesla Klárkina a Tamarkina maminka. Samozrejme aj Vám maminky za všetky dobrotky, ktoré ste nám podonášali.

VEĽKÉ ĎAKUJEM VÁM PATRÍ AJ ZA KRÁSNYCH MEXIČANOV, STE PROSTE ÚŽASNÍ :-)