DEŇ SO STARKÝMI V LENTILKOVE

Prežili sme dve krásne a nezabudnuteľné dopoludnia spolu so starými rodičmi, ktorí prijali naše pozvania. Našim zámerom bolo poďakovať sa im za ich starostlivosť o vnúčatá a  ukázať ako sa hráme a tvorime v našom Lentilkove.

V prvý deň prišli starkí  Kvietkam, ktoré im zarecitovali, zatancovali. Spoločne si vyrobili jesenný strom, hádali dotykom, ktorá starká a ktorý je môj starký. Lukáškov  starký nám doniesol ukázať milené zajačiky, z ktorých sme mali radosť všetci.

Na druhý deň nás starkí prekvapili - Dávidkov starký, nám predviedol pečenie oplátok, Vilkov a Terezkin starký nám zahral na fujare a urobil ukážku zdobenia píšťalky vyrezávaním. Leikina starká nám priniesla napečené medovníčky, ktoré si Lentilky vyzdobili. Spolu sme si zatancovali stoličkový tanec a vytvorili košík plný ovocia a zeleniny.

VEĽKÉ ĎAKUJEM  Vám starkí za váš úsmev, za čas, ktorý ste si pre nás našli a za všetky vynikajúce koláčiky, oplátky, medovníčky. Prajeme Vám hlavne zdravíčka a nech každý deň s vnúčatkami je plní  radosti a smiechu.